Haberler

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Şirketlere Getirdiği Yükümlülükler Semineri

Derneğimiz tarafından düzenlenen "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Şirketlere Getirdiği Yükümlülükler "konulu bilgilendirme toplantısı,Sakarya 1.Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

01.jpg

 

Seminerle ilgili fotoğraflar için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz:

https://drive.google.com/drive/folders/1Bbl1aP6LrLhyELcYI4uxARnlx3OcKGYN?usp=sharing

VALİ NAYİR BAŞKANLIĞINDA SİNERJİ GRUBU TOPLANTISI

sinerjitoplant__s___3_ekim_2019.jpg

Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehrimizdeki üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile işadamı derneklerinin temsilcilerinin oluşturduğu Sakarya Sinerji Grubu Toplantısına başkanlık etti. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmed Nayir'in yanısıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile grup üyeleri katıldı.

Kurumlar arası işbirliğinin güçlendirilmesinin amaçlandığı ve ilimizdeki çalışmalar ile gelişmelerin ele alındığı toplantıda grup üyeleri, sektörlerdeki faaliyetlere ilişkin bilgiler verirken, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Projeleri ile KOSGEB teşvik ve desteklerine dair gelişmeler değerlendirildi.

Önceliğimiz Vizyonumuzu Netleştirmek

Toplantıya ev sahipliği yapan SUBÜ Rektörlüğüne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Öncelikle şehrin vizyonunu netleştirmeye çalışıyoruz. Bunun için ilk önce çeşitli çalıştaylar düzenleyip, komisyonlar oluşturduk. Şehrin paydaşları ile birlikte 2019-2023 Strateji Planını oluşturduk. Bunlar arasında en önemli konulardan birisi olarak gördüğümüz tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesidir. İlimizde takriben genel coğrafi yapı içerisinde yüzde 22 oranında tarımsal faaliyetlere uygun ovalar bulunuyor ve bunun yüzde 49’u da tarıma direkt elverişli konumdadır. Tarıma elverişli alanda yüzde 40 oranında hayvansal üretim bulunurken, bunların yüzde 31’i meyve üretimi, yüzde 10’u sebze üretimi, yüzde 19’u da tarla bitkilerinden oluşuyor. Bizler ileri teknolojiyi de kullanarak tarımsal faaliyetlerimizi geliştirmeye gayret ediyoruz. Süs Bitkiciliği alanında da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Gelin Tanış Olalım

Belirli aralıklarla toplantı düzenleyen Sakarya Sinerji Grubunun ilimizin her alanda öncü olması için yaptıkları çalışmaların önemine vurgu yapan Vali Ahmet Nayir, “Bu önemli buluşmada da, bundan öncekilerde olduğu gibi ilimizdeki her gelişmeden istifade etme fırsatımız oldu. Bu birlikteliği başlatan, geliştiren, bugüne kadar getiren ve katılanlara teşekkür ediyorum. Merkezi yönetim, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin böylesi işbirliği içerisinde olması her açıdan çok önemlidir. Bu toplantıda da bunu somut olarak görüyoruz.  Bütün tarafları biraraya getiren, bütün tarafların birbirini tanımasını, biribirinin son durumlarından haberdar olmasını sağlayan bir toplantı gerçekleştiriyoruz” diyerek Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz.” Dörtlüğü ile konuşmasını bitirdi.

alıntıdır https://medyabar.com/haber/3179466/vali-nayir-baskanliginda-sinerji-grubu-toplantisi

AKIM METAL'DEN SAMİB'E ZİYARET

Akım Metal Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Böyet ve Yöneticileri, Derneğimizi ziyaret ettiler.

000000.jpg

SAÜ SESAM İle Toplantı

SAÜ - SESAM ( Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi ) Yöneticileriyle, Yönetim Kurulu Toplantımizda bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunuldu

sesam.jpg

SAMİB'den Üye Firma İşyeri Ziyaretleri

0arminoks.jpg

ARMİNOKS MAKİNA

 

0orliftmakina.jpg

ORLİFT MAKİNA

 

0stkmakine.jpg

STK MAKİNE

 

0__ent__rklermakine.jpg

ŞENTÜRKLER MAKİNE

 

0tiootomasyon.jpg

TIO OTOMASYON

 

02kwelding.jpg

2K WELDING

TSE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB)Üyelerine yönelik olarak düzenlenen bilgilendirme toplantısı  “ TSE Türk Standartları Enstitüsü ” Yöneticilerinden Ömer Cem Ercil’in sunumlarıyla , Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda yer alan SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Günay Güneş, Toplantıya olan desteklerinden dolayı TSE Sakarya Belgelendirme Müdürü Ömer Faruk Duman ve Yöneticilerine ve  toplantı programına katılan tüm Üye firmaların temsilcilerine katılımlarından dolayı “teşekkür ederek ,kararlaştırılan faaliyetler kapsamında bilgilendirme çalışmalarının sürdürüleceğini ifade ettiler.

Bilgilendirme Toplantısında , “ TSE Türk Standartları Enstitüsü ” kurumsal tanıtımı yanı sıra faaliyet ve uygulamaları hakkında bilgiler aktarıldı. Toplantı programının akışı içersinde ana konu başlıkları olarak aşağıda belirtilen hususlarda detaylı bilgiler verilmiştir.

  • Makine Sektöründe Standardizasyon,
  • Makine Sektöründe Belgelendirme,
  • Makine Sektöründe Mevzuat ve
  • TSE Süreçleri

Soru ve cevaplar ile sonlandırılan toplantı sonunda yapılan “ Faaliyet Değerlendirmesinde” katılımcılar toplantının kendileri ve temsil ettikleri şirket için çok faydalı olduğunu ifadeyle teşekkürlerini  ilettiler.

TSE1.JPG

TSE2.JPG

TSE3.JPG

TSE4.JPG

SN. GÜNAY GÜNEŞ OSBÜK YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

SAMİB Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Günay Güneş OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu) Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

osb__k.jpg

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

zafer3.jpg

SGK VE İŞKUR TEŞVİKLERİ EĞİTİMİ 23 Ağustos 2019

Samib tarafından Üyelerimize dönük olarak düzenlenen " SGK&İŞKUR Teşvik Uygulamaları" Eğitimi Dernek Hizmet Binamızda gerçekleştirildi.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİ

17agustos.jpg

Diğer Makaleler...

Sayfa 1 / 16

Başlangıç
Önceki
1

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya