Haberler

SAMİB ÜYELER KONUŞUYOR

"Üyeler Konuşuyor" temalı toplantımız yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

zx1.JPG

zx2.JPG

zx4.JPG

HİDROMEK ANKARA ZİYARETİ

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) Yönetimi ve Üyeleri Ankara Hidromek San. ve Tic. A.Ş tesislerini ziyaret ettiler.

1h.JPG

2h.JPG

3h.JPG

4h.JPG

5h.JPG

MKEK KIRIKKALE ZİYARETİ

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Derneği (SAMİB) yönetim kurulu ve üyeleri, MKEK Genel Müdürü Sn. Yasin AKDERE'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

UR-GE PROJESİ "TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ EĞİTİMİ" TAMAMLANDI 15-16 Kasım 2019

URGE Projesi kapsamında "Tedarik Zinciri Yönetimi" Eğitim Faaliyeti SAMİB'de gerçekleştirildi.

a1_1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a6.jpg

SAKARYA'DA GÜMRÜK TOPLANTISI

"Sakarya'da Gümrük" konulu Bilgilendirme Toplantısı Sakarya Gümrük Md. Sn. İbrahim Aksoy ve Üyelerimizin katılımlarıyla Derneğimizde gerçekleştirilmiştir.

yyy1.jpg

yyy2.jpg

yyy3.jpg

yyy4.jpg

SANTEK 2019 KOCAELİ FUARI

Kocaeli Santek 2019 Fuarı’nda yer alan Samib Üyesi Firmalarımızın standlarını Yönetim olarak ziyaret ederek, başarı dileklerimizi ilettik.

zzz1.jpg

zzz2.jpg

zzz3.jpg

zzz4.jpg

zzz5.jpg

zzz6.jpg

zzz7.jpg

zzz8.jpg

zzz9.jpg

zzz11.jpg

zzz10.jpg

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN

Cumhuriyet_Bayram___Kutlama_Sosyal_Medya_1.jpg

ERDEMİR EREĞLİ TESİS ZİYARETİ

Makina Imalatcilari Birliği (MİB ), SAMİB ve OYAK Maden Metalurji Grubu işbirliği ile Ereğli Demir Çelik Tesislerine bir ziyaret gerçekleştirildi.

z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg

z4.jpg

 

 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Şirketlere Getirdiği Yükümlülükler Semineri

Derneğimiz tarafından düzenlenen "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Şirketlere Getirdiği Yükümlülükler "konulu bilgilendirme toplantısı,Sakarya 1.Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

01.jpg

 

Seminerle ilgili fotoğraflar için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz:

https://drive.google.com/drive/folders/1Bbl1aP6LrLhyELcYI4uxARnlx3OcKGYN?usp=sharing

VALİ NAYİR BAŞKANLIĞINDA SİNERJİ GRUBU TOPLANTISI

sinerjitoplant__s___3_ekim_2019.jpg

Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehrimizdeki üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile işadamı derneklerinin temsilcilerinin oluşturduğu Sakarya Sinerji Grubu Toplantısına başkanlık etti. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmed Nayir'in yanısıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ile grup üyeleri katıldı.

Kurumlar arası işbirliğinin güçlendirilmesinin amaçlandığı ve ilimizdeki çalışmalar ile gelişmelerin ele alındığı toplantıda grup üyeleri, sektörlerdeki faaliyetlere ilişkin bilgiler verirken, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Projeleri ile KOSGEB teşvik ve desteklerine dair gelişmeler değerlendirildi.

Önceliğimiz Vizyonumuzu Netleştirmek

Toplantıya ev sahipliği yapan SUBÜ Rektörlüğüne teşekkür ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Öncelikle şehrin vizyonunu netleştirmeye çalışıyoruz. Bunun için ilk önce çeşitli çalıştaylar düzenleyip, komisyonlar oluşturduk. Şehrin paydaşları ile birlikte 2019-2023 Strateji Planını oluşturduk. Bunlar arasında en önemli konulardan birisi olarak gördüğümüz tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesidir. İlimizde takriben genel coğrafi yapı içerisinde yüzde 22 oranında tarımsal faaliyetlere uygun ovalar bulunuyor ve bunun yüzde 49’u da tarıma direkt elverişli konumdadır. Tarıma elverişli alanda yüzde 40 oranında hayvansal üretim bulunurken, bunların yüzde 31’i meyve üretimi, yüzde 10’u sebze üretimi, yüzde 19’u da tarla bitkilerinden oluşuyor. Bizler ileri teknolojiyi de kullanarak tarımsal faaliyetlerimizi geliştirmeye gayret ediyoruz. Süs Bitkiciliği alanında da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Gelin Tanış Olalım

Belirli aralıklarla toplantı düzenleyen Sakarya Sinerji Grubunun ilimizin her alanda öncü olması için yaptıkları çalışmaların önemine vurgu yapan Vali Ahmet Nayir, “Bu önemli buluşmada da, bundan öncekilerde olduğu gibi ilimizdeki her gelişmeden istifade etme fırsatımız oldu. Bu birlikteliği başlatan, geliştiren, bugüne kadar getiren ve katılanlara teşekkür ediyorum. Merkezi yönetim, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin böylesi işbirliği içerisinde olması her açıdan çok önemlidir. Bu toplantıda da bunu somut olarak görüyoruz.  Bütün tarafları biraraya getiren, bütün tarafların birbirini tanımasını, biribirinin son durumlarından haberdar olmasını sağlayan bir toplantı gerçekleştiriyoruz” diyerek Yunus Emre’nin “Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz.” Dörtlüğü ile konuşmasını bitirdi.

alıntıdır https://medyabar.com/haber/3179466/vali-nayir-baskanliginda-sinerji-grubu-toplantisi

Diğer Makaleler...

Sayfa 1 / 16

Başlangıç
Önceki
1

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya