Haberler

UR-GE PROJE TOPLANTISI

image.jpg

SAÜ TEKNOKENT ile birlikte yürüttüğümüz UR-GE projesi kapsamında ihtiyaç analizi toplantısı gerçekleştirildi.

EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

1_may__s_mesaj__.jpg

MİRAÇ KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

kandil_kutlama.jpg

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

23_N__SAN_2017_MESAJ.jpg

SAMİB; T.C MİLLİ SAVUNMA BAKANI SN. FİKRİ IŞIK'I AĞIRLADI

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği’nin düzenlemiş olduğu toplantıda T.C Milli Savunma Bakanımız Sn. Fikri IŞIK, SAMİB Üyeleri ile buluştu.

Genel_A____.JPG

 
Toplantıya SAMİB Üyelerinin yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban DİŞLİ, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi KILIÇ, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf ALEMDAR, SATSO Başkanı Mahmut KÖSEMUSUL, STK Temsilcileri ve iş adamları katıldı.
 
G__nay_G__ne__.JPG
 
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren SAMİB Başkanı Günay GÜNEŞ, “ Savunma sanayimiz son dönemde büyük yol kat etti. Dışa bağımlılığın azalması olmazsa olmazdır. Güçlü olabilmemiz için çalışmamız ve üretmemiz gerekmektedir. Biz SAMİB olarak üretmek ve çalışmak için bir araya geldik. 15 Temmuz sonrasında yaşananlar bize milli savunmanın önemini bir kez daha hatırlattı. Sakarya olarak milli savunma sanayisi için önemli bir şehiriz. Ve bu önemimizi arttırmak da istiyoruz. SAMİB olarak müteşebbisi olduğumuz ve kurulması planlanan Kaynarca Makine İhtisas OSB’de de Havacılık Savunma Sanayisi için bir alan tahsis ettik. Bu şehir makinanın ve Milli Savunmanın da kalbi olabilir” dedi.
 
Fikri_I____k.JPG
 
T.C Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK ise, “Türkiye istikrarı yakaladığında neleri başarabileceğini son 14 yılda gösterdi. Bu 14 yıl içinde savunma sanayiinde milli üretimi yüzde 24 ten yüzde 60 a çıkardık. Bu atılımın sürmesi de bundan sonraki dönemde neler yapacağımıza bağlı. Çok önemli silahlarımızı çok şükür yerli üretir hale geldik ancak bizim gibi bir ülkeye geldiğimiz noktada durmak yakışmaz. Hedefimiz yüzde 80’in üzerinde bir yerlilik oranına ve çok yüksek bir niteliğe kavuşmak. Türkiye’nin bu konuda ciddi bir birikimi var. Bu birikimi heba edilebilir, hiçbir tanesi göz ardı edilebilir birikimler değildir” dedi.
 
Fikri_I____k_2.JPG
 
IŞIK, “ En önemli birikimlerimizden bir tanesi Sakarya’dır. Özellikle Tank Palet fabrikamız, buradaki demir yoluyla ilgili, vagonla ilgili yani Sakarya’daki bu birikimi bizim savunma sanayi için en iyi derecede değerlendirmemiz gerekiyor. Bir taraftan siz yeni üretim tekniklerine kendinizi hazırlayacaksınız bir taraftan da biz sizin önünüzü açacağız. Allah’a hamdolsun nitelikli ve kabiliyetli bir insan gücümüz var. Toyota fabrikası Dünya’da sıfır hata ile üretim yapan Dünya’nın en iyi fabrikası. Bu nedenle burada yeni bir yatırım yaptılar. Bu insan kaynağını iyi eğiterek ülkenin hizmetine katabilirsek ülkenin önünde durabilene aşk olsun. Bu başarıların kalıcı olması için istikrarın da sağlanması gerekiyor ” dedi.
 
fikri___s__k.jpg
 

SAMİB'DEN SAÜ REKTÖRÜ SN. ELMAS'A ZİYARET

DSC_0015.JPG
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği Yönetim Kurulu , Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Sakarya Makina İmalatçıları Birliği(SAMİB) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Günay GÜNEŞ, Rektör ELMAS’ a kabullerinden dolayı teşekkür ederken, Dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek , Sakarya’nın ve Bölge’nin gelişimine katkı yapmak için gayret içersinde olduklarını dile getirdi. 
 
Başkan GÜNEŞ, yapmış oldukları çalışmalarda en başından bu yana Sakarya Üniversitesi ile ortak işbirliği içinde olduklarını ve her zaman Üniversite’nin desteklerinden istifade ettiklerini belirtti.
 
DSC_0010.JPG
 
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer ELMAS, SAMİB Yönetim Kurulu’na yapmış oldukları ziyaret ve iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
 

SAMİB'DEN DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI'NA ZİYARET

IMG_20170410_WA0002.jpg

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği Yönetim Kurulu, görevine yeni başlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU’ nu makamında ziyaret ederek, yeni görevlerinin hayırlı olmasını ve başarı dileklerini ilettiler.

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Günay GÜNEŞ, Genel Sekreter ÇÖPOĞLU’ na kabullerinden dolayı teşekkür ederken, Dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sakarya’nın ve Bölge’nin gelişimine katkı yapmak için gayret içersinde olduklarını dile getirdi.

IMG_20170410_WA0001.jpg

Başkan GÜNEŞ, yapmış oldukları çalışmalarda en başından bu yana MARKA Kalkınma Ajansı’nın ortak işbirliği ve desteklerinden istifade ettiklerini belirtti. “ MARKA’ nın sağlamış olduğu desteklerden üyelerimiz sürekli olarak faydalanmaktadır. Biz de üyelerimizi bu konuda bilgilendirmeye devam ediyoruz.SAMİB olarak Bölgemizin en önemli Projelerinden biri olan Doğu Marmara Makine İhtisas OSB kurma fikrimizin çalışmalarını birlikte geliştirdik.Bundan sonra da birlikte yapacağımız çalışmalarımız kuşkusuz Üyelerimiz ve Kobilerimizin gelişmesi ile birlikte Memleketimizin kalkınmasa önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, SAMİB Yönetim Kurulu’na yapmış oldukları ziyaret ve iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

SAMİB'DEN BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ'NE ZİYARET

B__L__M__SANAY___VE_TEKNOLOJ_____L_M__D__RL_______Z__YARET___04.04.2017.jpg

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği Yönetim Kurulu olarak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nü ziyaret ettik.

Ziyarette, Dernek çalışmaları hakkında bilgi verilirken, ortak çalışma ve işbirliği konularında birlikte neler yapılabileceği üzerinde fikir alış-verişinde bulunuldu.

SAMİB'DEN SEDAŞ'A ZİYARET

SEDA___Z__YARET_03.04.2017.JPG

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Günay GÜNEŞ, Başkan Yrd. Serdar YENER ve Genel Sekreter Ehliman YAZICI, SEDAŞ DAğıtım Direktörü Sn. Dr. Ersan ŞENTÜRK'ü makamında ziyaret ettiler.

UR-GE PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Sakarya_Teknokent_Ziyaret_30.03.2017.jpg

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği ile SAÜ Teknokent arasında “Uluslararası Rekabeti Geliştirme” (UR-GE) projesi hakında değerlendirme toplantısı SAÜ Teknokent binasında gerçekleştirildi.

Diğer Makaleler...

Sayfa 9 / 16

9

Üye Girişi


Kullanıcı Adı/Şifre hatırlatıcısı Kullanıcı Adı/Şifremi Unuttum?

E-Bülten Arşivi

ebulten__1_.png

Logo Tasarım ve kurumsal kimlik : Nux Medya