ÜYELER

TUNÇ METAL DÖKÜM SAN. TİC. LTD. ŞTİ

Tunç Metal Döküm Sanayii 1974 yılında, Sn. Mustafa BIÇKI Bey tarafından, demir dışı metallerin ( Bakır alaşımları ve Alüminyum alaşımları ) üretimini yapmak üzere kurulmuştur. Firmamız kuruluşundan bugüne sürekli teknolojisini ve tezgâh parkını yenileyerek günün şartlarına uyum sağlamayı kendisine amaç edinmiştir. Gelişen sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için daha üstün özellikler sağlayan santrifüj döküm konusunda ciddi çalışmalar yapılarak bu sahada iyi bir yer edinilmiştir. Sıvı metal kapasitesi arttırılmış, tezgâh parkı genişletilmiş ve savurma kalıpları geniş bir yelpazede oluşturulmuştur. Bu şekilde 1000 mm çapa ve tek parça halinde 1250 kg' a kadar santrifüj döküm yapacak seviyeye ulaşılmıştır. Son senelerde dünyada gelişen şartlar daha kaliteli, hızlı ve uygun maliyetlerde ürün üretmeyi kaçınılmaz hale getirmiştir. Firmamız tüm bu şartları göz önüne alarak kontini döküm tesisini devreye almıştır. Kontini döküm ile birlikte maksimum stoklu, kaliteli ve geniş yelpazede ürünler üretilerek müşterilerimizin taleplerini karşılamayı amaçlamıştır. Firmamız, uluslar arası standartlara uygun (DIN, SAE, ASTM, BS, JIS, UNI vs. ) ve analiz kontrollü olarak, bakır alaşımlarını ( Kalay Bronz, Kızıl Bronz, Kurşunlu Bronz, Mangan Bronz ve Alüminyum Bronz ) ve Alüminyum alaşımlarını; Savurma döküm, Kontini ( Continuous) döküm ve Kum döküm yöntemleri ile imal etmektedir...
 Vizyonumuz
 Toplam kalite yönetimi felsefesi ile kaliteyi üst seviyede tutarak sürekli gelişen makine parkı, deneyimli kadrosu ve zamanında sevkiyatı ile müşteri memnuniyetini sağlayarak kendi sektöründe öncü bir firma olarak yer almaktır.
 Misyonumuz
 Kaynaklarımızı etkin bir şekilde kullanarak çalışanların ve müşterilerin beklentilerini üst seviyede tutup, yenilik ve gelişmelere açık olarak verimli bir şekilde teknolojisini yenileyen, dünya standartlarına uygun ve kaliteden ödün vermeden, zamanında sevkiyatı ile hedef pazarlarda rekabet edilebilir ürün ve hizmet sunarak ülke ekonomisine katkıda bulunan bir şirket olmaktır.

 

X