ÜYELER

TURKRED REDÜKTÖR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

1980 - 2005
 Ateş Makina, 1980 yılında kurulmuştur. Firmamız, Türk Pirelli Lastikleri A.Ş. ve SUBOR Boru San. Ve Tic. A.Ş. başta olmak üzere, Kauçuk ve Plastik Sanayi, Otomotiv Sanayi, İlaç sanayi, Çelik Boru Sanayinde projeli komplike makinaların üretimini, yedek parça imalatını, projesi olmayan makinaların projelendirilmesini ve üretimini gerçekleştirmiştir. Firmamız özellikle Lastik ve Kauçuk Sanayinde pek çok ilke imza atmıştır.
 2005 - 2011
 2005 yılında üretim konseptini seri imalat üzerine yoğunlaştırmak isteyen firmamız farklı bir sektör arayışına girmiştir. Globoid Sonsuz Vida-Dişli Teknolojisi kullanılmış redüktörlerin yurtiçindeki ihtiyacını ve yurtdışındaki potansiyelini fark ederek bu teknolojinin üretimi için Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır. Yoğun araştırmalar ve çalışmalar sonucunda 2005 yılının sonlarına doğru bu teknolojinin Türkiye? deki ilk imalat sürecine girilmiştir. Türkiye?de teknik anlamda açıklayıcı kaynağın dahi bulunmadığı bu teknolojiyi kullanan çeşitli sektörlerden yurtiçi firmaların yurtdışı ihtiyacını gidermeyi başarmıştır. 2005? den 2011 yılına kadar üretimini Ar-Ge çalışmalarıyla bütünleştirerek imalat teknolojisini ve üretim kapasitesini geliştirmeyi hedeflemiştir.
 2011 - ...
 2011 yılı itibariyle ürün portföyünü genişletme çalışmaları başlamış ve markalaşma yoluna gidilmiştir. Bu aşamada TurkRED? isim hakkı alınmıştır. Müşterilerin ihtiyaç ve isteklerine en uygun çözümleri geliştiren ve her aşamada memnuniyeti sağlayan firmamız, üretim sürecindeki profesyonel, titiz, düzenli çalışması ve ürünlerindeki kalite ile yurtiçi ve yurtdışında güvenilir bir isim olmayı hedeflemiştir.

 

X