ÜYELER

ENGİN TARIM MAKİNALARI

Dünya fındığının %75-80’ini üreten Türkiye'de fındık hasadının günümüzde halı hazırda 100 yıllardır süre gelen geleneksel yöntemlerle toplandığını, fındık hasadında mekanize tarıma geçilmediği-geçilemediğinin tespiti üzerine dünyadaki fındık üreten ülkelerde fındık hasadının nasıl yapıldığı firmamızca tetkik edilmiştir.

Firmamız 2014 yılında Türkiye kabuklu yemiş bahçelerine ve arazilerine uyumlu %100 patoz özelliğine sahip Hasatsan H2200 modeli ile çiftçilerimizin karşısına çıkmış ve çiftçilerimizin %100 memnuniyeti üzerine 3000 metre kapalı + 3000 metre açık alan olmak üzere toplam 6000 m2 olan Türkiye’nin ilk ve tek ve en büyük modern kabuklu yemiş toplama makine üretim tesislerini Sakarya'da açarak kabuklu yemiş toplama makinelerini seri üretmeye başlamıştır.

Fabrikamız bünyesinde üretilen ürünlerin kalitesi; Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TSEK Belgeleri, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Tarım Alet ve Makineleri Test Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen deney raporları, CE belgesi ile de tescil edilmiştir.

Kabuklu yemiş hasatını Hasatsan markası ile çözmeyi hedeflemekteyiz

Hasatsan olarak Türkiye'de ve dünyada sektöründeki lider konumumuzu daha da güçlendirerek ileriye taşımak, zeytin ve kabuklu yemiş hasadında dünyada söz sahibi olmak için tüm gücümüzle mücadele ettiğimizi/edeceğimizi rahatlıkla beyan edebiliriz.

Hasatsan Türkiye’nin en fazla gelir getiren tarımsal ürünü olan fındığın hasat maliyetlerini %90 oranında düşürmek, tüm kabuklu yemişlerin her türlü arazide makineler ile toplanabileceğini Türk çiftçisine anlatmaya çalışarak kabuklu yemişlerin hasadında mekanize tarıma geçmek gibi zor bir misyonu üstlenmiştir.

Kabuklu yemiş çiftçisinin en büyük gider kalemi toplama/hasat için vermiş olduğu insan işgücü ücretidir. Türkiye'de ve dünyada kabuklu yemiş çiftçisi mekanize tarıma geçtiği takdirde işçilik maliyetleri %90 oranında düşüş sağlayacağı gibi çiftçimizin hasat döneminde karşılaşmış olduğu bir çok sorunda (işçi arama, patoz arama vb.) ortadan kalkmış olacağından zeytin ve kabuklu yemiş hasadı dünya çiftçileri için çile olmaktan çıkacaktır.

X