ÜYELER

KNS OTOMOTİV SAN. ve TİC. A.Ş.

YILKA ELEKTRİK-ELEKTRONİK SAN. ve TİC.LTD. ŞTİ. 1990 yılında Bahtiyar KANSU tarafından kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren otomotiv sektöründe elektrik-elektronik yedek parça üreticisi olarak faaliyet göstermiş olup sektöründe lider firma konumuna gelmiştir.

 

YILKA ELEKTRİK-ELEKTRONİK SAN. ve TİC.LTD. ŞTİ. 2016 yılında Onur KANSU ve Oğuz KANSU kardeşler tarafından yerli ve milli sermaye ile kurulan KNS OTOMOTİV SAN. ve TİC. A.Ş bünyesine katılmıştır.

 

KNS OTOMOTİV SAN. ve TİC. A.Ş Sakarya’da 2.OSB bölgesinde 10,000m2 açık 7,000m2 kapalı, 1.OSB bölgesinde 6,000m2 açık 5,000m2 kapalı fabrikalarında ticari araç, raylı araç, elektrikli araç ve savunma sanayi araç üreticileri için hava kanalları, bagaj raf sistemleri, led iç aydınlatmalar, elektronik modüller, paslanmaz ve alüminyum kaynaklı trim parçaları, elektrikli araç batarya kutuları üretmektedir.

 

Müşterilerinden gelen tüm dokümanları AR-GE merkezinde uzman mühendislik kadrosu ile birlikte gerekli incelemeleri yaparak Endüstriyel tasarım çalışmaları, Hava kanalı tasarımları, Led aydınlatma tasarımları, Kaynaklı ve bükümlü parça tasarımları, Plastik enjeksiyon kalıpları, Metal kesme ve delme kalıpları, Alüminyum ekstrüzyon kalıpları, Plastik ekstrüzyon kalıpları, Elektronik pcb kart tasarımları gerçekleştirerek müşterilerine çözüm odaklı üretim yapmaktadır.

 

Toplam kalite yönetimi çerçevesinde, müşteri odaklı üretim yaparak tüm çalışanlarının katkısıyla, IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 belgelerini alarak dünyadaki toplu taşıma araç üreticilerine kalite yönetim sistemlerine değer verdiğini ispatlamıştır.

 

Bünyesinde yer alan üretim grupları; Alüminyum profil işleme hattı, Metal işleme ve şekillendirme hattı, Eksantrik ve Hidrolik Pres baskı hattı, Plastik enjeksiyon hattı, Kalıp üretimi, Kaynaklı parça üretim hattı, Elektronik SMD dizgi hattı, Kablo demeti üretim hatları, Elektronik montaj hattı, Hava kanalı montaj hattı, Elektrikli araç batarya kutusu montaj hattı ve Kumaş kaplama hatları ile tüm müşterilerine tek noktadan hizmet ederek Türkiye’de ve Dünyada sektörünün lider oyuncusu konumuna gelmiştir.

 

Yenilikçi yaklaşımı, modern yönetim sistemleri kullanımıyla evrensel yapıya ulaşarak sürdürülebilir büyümesi, nitelikli ve sürekli gelişimi hedefleyen kadrosu ve ilke edinmiş olduğu Kalite, Güvenilirlik, Sürdürülebilirlik, Uzun Vadeli İş Birliği, Samimiyet, Şeffaflık ve Yenilikçilik değerleri ile Türkiye ve Dünya ekonomisine emin adımlarla katkı sağlamaya devam etmektedir.

 

Başarı hikâyesini sağlayan tüm çalışanlarına ve destekleyen tüm müşterilerine içtenlikle teşekkür etmektedir.

 

Saygılarımızla.

X