ÜYELER

KORKMAZ ÇELİK TİC. VE SAN. A.Ş

Kurulduğu 1953 yılından beri kalıpçılık sektörünün gelişmesi ve dünya ile rekabetçi olabilmesi için takım kalıp çeliği ve ısıl işlemi alanındaki her gelişmeyi takip ederek ülkemize taşımış olan KORKMAZ ÇELİK, bu misyonunu geleceğe taşıyor. %100 yerli sermaye ile kurulan Korkmaz Çelik, yarım asrı aşkın süredir faaliyet gösterdiği kalıp çeliği ve takım çeliği ısıl işlemi alanlarında, dünyadaki her yeni gelişmeyi takip ederek ve bunları ülkemize getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Korkmaz Çelik'in geniş ürün yelpazesi içinde yer alan, sıcak iş takım çelikleri, soğuk iş takım çelikleri, plastik kalıp çelikleri, yüksek hız çelikleri ve paslanmaz kalıp çeliklerini yarım asrı geçen tecrübesi ile birlikte müşterilerine ulaştırmaktadır.
 KORKMAZ İLERİ ISIL İŞLEM TEKNOLOJİLERİ.
 Takım çeliğinin yanı sıra bu malzemelere uygulanan ısıl işlemin de öneminin farkında olan Korkmaz Çelik,  Manisa ve Bursa Bölgelerinde ısıl işlem tesislerinin yatırımlarını tamamlamıştır. Korkmaz Çelik, ısıl işlemde kalite ve servis sürekliliğini sağlamak için takım çeliği ısıl işlem tesislerinde en son teknoloji vakum fırınlarını kullanmaktadır. Türkiye ve Avrupa?nın en yüksek soğutma kapasitesine sahip vakum fırınlarına 1500 kg'lık şarj yapılabilmektedir.
HITACHI Metals
Tedarik ettiğimiz takım çeliklerinin büyük bir kısmını dünyanın en büyük kalıp çeliği üreticilerinden olan Japon HITACHI Metals üretmektedir. Firmamız, HITACHI Metals'in Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra bu firmanın ürettiği takım çeliklerini Avrupa'nın bir çok ülkesine ihraçta etmektedir.
 SSAB-TOOLOX
Dünyada ön-sertleştirilmiş çelik malzemeler pazarının lider firması olan SSAB'nin de Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve firmanın eşsiz ürünleri olan TOOLOX?ları değerli müşterilerine ulaştırmaktadır. TOOLOX 33 ve TOOLOX 44 geniş uygulama alanları ve hızlı kalıp imalatına olanak tanıyan özelliklerinin yanı sıra yüksek performanslarıyla da dikkat çekmektedirler.
 TOZ METALURJİK ÜRÜNLER-CRUCIBLE
Konvansiyonel malzemeleri de tedarik eden firmamız, yüksek kalite malzemeler ile çağı yakalayabileceğimizi düşünerek en önemli Toz Metalürjik takım çeliklerini ve yüksek hız çeliklerini üreten Curicible ürünlerini kalıp performanslarını artırmak amacıyla tedarik etmektedir. Crucible malzemeleri Avrupa distribütörü Robert ZAPP firmasından ithal edilmektedir.

 

X